Otázky na ktoré Vám odpovedáme

Aké sú maximálne rozmery fóliových roliet ?
Protislnečné fóliové rolety sa vyrábajú v maximálnej šírke 183 cm. Výška rolety, ak sa jedná o voľne visiacu roletu bez krytu je 250 cm.

Ak cez deň vidím von, ako to je večer ?
Fóliové rolety fungujú na princípe jednostranného zrkadla. Čo znamená, že stále vidíte do svetlejšieho priestoru. Kým cez deň je vonku svetlejšie, Vy vidíte von, a nikto nevidí do vnútra. Večer, keď zapálite svetlo, vonku je tma, svetlejšie je vo vnútri. Vy nevidíte von, ale je vidno do vnútra. Ak sa jedná o obytné priestory, odporúčame kombináciu fóliových roliet z vertikálnymi alebo horizontálnymi žalúziami.

Sú lepšie okenné fólie alebo fóliové rolety ?
Vzhľadom k tomu, že my ponúkame aj okenné fólie aj fóliové rolety, vieme Vám povedať pravdu bez náklonnosti.

Deklarované vlastnosti protislnečných okenných fólií

Fólia   Prestup slnečného žiarenia Odraz slnečného žiarenia Pohltenie slnečného žiarenia Prestup viditeľného svetla Odraz viditeľného svetla Prestup ultrafialového žiarenia Odrazená slnečná energia
R20 Silne strieborná 12% 55% 33% 15% 60% 1% 79%
R35 Stredne strieborná 22% 43% 35% 28% 44% 1% 68%

Deklarované vlastnosti protislnečných fóliových roliet

Prestup slnečného žiarenia Odraz slnečného žiarenia Pohltenie slnečného žiarenia Prestup viditeľného svetla Prestup ultrafialového žiarenia Stupeň tienenia b-faktor Celkový odraz slnečnej energie
3 % 80% 17% 2% < 1% 0,2% 94%

Okenné fólie sú vynikajúce do priestorov, kde potrebujete byť chránený pred slnkom po celý rok. Ako aj vidíte z tabuľky , čo sa týka odrazu tepla, majú perfektné parametre. Jedinou nevýhodou je ten fakt, že sú priestory, ktoré by ste chceli pomocou slnka vyhrievať v zimnom období, ale fólie sú permanentne nalepené a tak zabraňujú prehrievaniu priestorov aj v zime. Výhodou je nižšia cena, nízka pravdepodobnosť poškodenia /okrem mechanického poškrabania /, dlhá životnosť, pri montáži sa nenavŕta do rámu, pomocou škrabky sa dajú hocikedy bez stopy odstrániť. Vzhľadom k tomu, že fólie úplne priľnú ku sklu, jednoducho sa kombinujú so žalúziami, látkovými roletkami. Protislnečné fóliové rolety majú tú obrovskú výhodu, že to zatienenie daného priestoru sa dá regulovať spustením, či narolovaním fóliovej roletky. Je to pravda, že kým okenné fólie odrážajú slnečné lúče už priamo z povrchu skla, fóliové rolety sú od skla mierne vzdialené, čím by sa očakávala nižšia účinnosť, ale je to vykompenzované tmavším odtieňom, hrubšou vrstvou hliníka. Fóliové rolety sú aspoň tak účinné, ako okenné fólie.
Prečo sú fóliové rolety plisované ?
Nakoľko fólia sa natáča na valec s malým priemerom, fólia má tendenciu ohnúť sa po okrajoch. Plisovaním sa fólia spevňuje a tak sa znižuje pravdepodobnosť stáčania okrajov.

Kontakt   0910 653 122 Prevádzka Partizánska 150 Partneri folie-na-auto.sk Realizácia 2014 kybertech.sk  
info@autofolieziar.sk 965 01 Žiar nad Hronom folienaauto.sk
    wrapp-fol.eu